posty2005

2004/2005 Junior B2 WZPN I APBO – Orły Komorniki

“Przełamanie Juniorów Młodszych”
W sobotę 5 października Juniorzy młodsi (2004/05), udali się na mecz do Komornik z “Orłami Komorniki”.
Po wielu niepowodzeniach w dotychczasowych spotkaniach, i zaledwie jednym punkcie w tabeli, Juniorzy Błękitnych do Komornik przyjechali z nastawieniem przełamania złej passy.
Mecz z Orłami nie należał do najłatwiejszych, na pochwałę zasługuje postawa Pana sędziego, który w pełni panował nad wydarzeniami boiskowymi. W 25 minucie, podczas próby dośrodkowania w pole karne bramkarza Gospodarzy, piłkę ręką zatrzymał jeden z obrońców. Sędzia widząc sytuację, bez wahania podyktował 11-stkę, do której wykonania podszedł Mikołaj Pomorski. Strzał Mikołaja wyczuł bramkarz z Komornik i odbił piłkę, lecz dobitki nie dał już rady obronić.
Po 25 minutach gry prowadziliśmy 1:0, i do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, choć okazji w obu zespołach nie brakowało.
Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanego ataku Gospodarzy, co w efekcie doprowadziło do bramki wyrównującej w 52 minucie.
Dalsza część meczu przypominała trochę walkę bokserską, gdzie zawodnicy wymieniali cios za cios, dosłownie i w przenośni. Po upływie mniej więcej 70 minut, zaczęła zarysowywać się niewielka przewaga Błękitnych, a frustracja i bezsilność w wielu sytuacjach, zaowocowała rozdaniem kilku żółtych kartek zawodnikom z Komornik. W końcówce meczu jedną z takich sytuacji, mając rzut wolny w odległości około 25 metrów od bramki Gospodarzy, wykorzystał Adam Surdyk, pokonując nie najlepiej interweniującego bramkarza “Orłów”.
Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie a Błękitni zdobyli cenne 3 punkty na trudnym terenie.
Brawa dla całego zespołu za determinację i walkę do końcowego gwizdka.
Jestem przekonany, że teraz to już może być tylko lepiej.