posty2006

2006 mecz kontrolny

W sobotnie przedpołudnie udaliśmy się na mecz kontrolny do Poznania. Naszym rywalem był zespół Koziołek Poznań. Zgodnie z przyjętym modelem budowania zespołu w Akademii, mówiącym iż każdy rocznik stanowi jeden zespół a nie dwa oddzielne, w grze udział wzięło 16 zawodników. Początek spotkania to wyczekiwanie w pressingu średnim na to co pokaże rywal. W miarę przebiegu meczu przejmowaliśmy coraz bardziej inicjatywę. Niestety do przerwy żadnej ze stron nie udało zdobyć się bramki. Po przerwie moment nieuwagi i po kontrataku przeciwnik wychodzi na prowadzenie. Po dwóch minutach Błękitni odpowiedzieli trafieniem Filipa Kostrzewy. Kolejne minuty to zepchnięcie drużyny Koziołka do obrony w strefie niskiej , która zakończyła się trafieniami Mateusza Kolczyńskiego i Mikołaja Sobstyla. Drużyna Koziołka ograniczała się w tym okresie gry do kontrataków i po jednym z nich zdobyła bramkę kontaktową. Z minuty na minutę Błękitni stwarzali sobie kolejne sytuacje. Po rzucie rożnym na 4:2 podwyższył Alan Goździkiewicz. Końcówka spotkania to zdecydowana gra pod nasze dyktando. Chociaż gospodarze tego spotkania wykorzystali błąd w kryciu po rzucie rożnym i zdobyli trzecią bramkę, to jednak my po uderzeniu Adama Golińskiego zwyciężyliśmy 5:3. Dodam tylko że w końcówce tego spotkania nie wykorzystaliśmy trzech 100 % sytuacji pod bramką rywala.
Skład: Magnuszewski, Włodarczak, Goździkiewicz, Grześkowiak, Popiołkiewicz, Rzepecki, Prusakiewicz, Goliński, Szymkowiak, Kostrzewa, Kolczyński, Smurawa, Dziurla, Marlewski, Sobstyl, Szcześniak