posty2007

2007 Młodzik D1 WZPN I APBO – MKS Trzemeszno

W naszej lidze nie ma “łatwych” przeciwników. Zespoły nie bez powodu znajdują się w pierwszej lidze. Na naszym terenie przyjechała drużyna, która zajmuje piąte miejsce w tabeli. Zawodnicy z Owińsk od samego początku byli zdeterminowani i zaangażowani, czego zdecydowanie zabrakło w poprzednim meczu. Pewność siebie u zawodników można było zobaczyć na każdej pozycji i w każdej minucie meczu. Często podejmowaliśmy pojedynki, które nie zawsze były wygrane, mimo to żaden z naszych młodzików nie poddawał się i próbował dalej. Cieszy również to, że na boisku zawodnicy wprowadzają motywację do działań między sobą, co jest niezbędne do gry w piłkę. W pierwszej połowie my jak i drużyna gości stwarzaliśmy sobie sytuacje do strzelenia bramek, jednak defensywa obu drużyn spisała się na medal. Żadna bramka w pierwszych 30 minutach nie padła. Świetnymi interwencjami mógł się popisać nasz bramkarz Alex. W drugiej części spotkania nasza drużyna wyszła jeszcze bardziej zmotywowana. Chęć zdobycia bramki była ogromna. Dużo akcji prowadzonych w bocznych sektorach nie przyniosło jednak efektu w postaci bramki, jednak byliśmy tutaj zdecydowanie bardzo groźni. Indywidualną akcję zaprezentował nam po raz kolejny Kacper Tuliszka, który wbiegając z piłką między trzema zawodnikami znalazł się poza światłem bramki i posłał piłkę po długim słupku. Tym razem bramkarz gości nie był w stanie obronić potężnego strzału Tulichy. Świetny mecz w wykonaniu drużyny z Owińsk przyniósł kolejne 3 punkty do tabeli. Wygrywany mecz 1:0.