posty2009

2009 WZPN Wiara Lecha

W dzień dziecka przyszło nam się mierzyć z liderem naszej grupy czyli Drużyną Wiary Lecha. Mecz odbywał się w Robakowie na boisku z naturalną nawierzchnią do czego zawodnicy w tych rocznikach nie przywyknęli.

Początek meczu, jak i zarówno cała pierwsza połowa to był wysoki pressing gospodarzy. Nasi zawodnicy mieli problem z wyprowadzeniem piłki poza obręb połowy. 3 bramki zdobyte w odstępie 10 minut jasno nakreśliły intencje naszych rywali, którzy bezwzględnie wykorzystywali nasze błędy. Staraliśmy się odpierać ataki jak to tylko możliwe, niestety nawet świetnie spisujący się bramkarz nie dał rady wszystkiego wybronić i na przerwę schodziliśmy z wynikiem właśnie 3-0. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych, zdecydowanych ataków drużyny przeciwnej, co w konsekwencji przyniosło kolejne 3 bramki w 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy.

Po utracie ostatniej nasi zawodnicy zwietrzyli swoją szansę i nie chcieli zostać obojętni wobec tego co się działo. Szala przechyliła się na naszą stronę i to zdecydowanie. Kontrolowaliśmy resztę meczu, przerywaliśmy ataki na połowie przeciwnika, wyprowadzaliśmy groźne kontry lecz tego dnia zabrakło najważniejszego – bramek. Cieszyć może postawa naszej drużyny po utracie tylu bramek. Nie daliśmy się stłamsić kompletnie, pokazaliśmy pazur i wolę do walki. Przeciwnik był tego dnia skuteczniejszy.