2010 gry kontrolne

Rocznik 2010 rozpoczął już przygotowania do ligi w formie sparingów.
Pierwszy sparing rozegrany został na boisku w Baranowie, w niedzielę 18 lutego, z Akademią Reissa. Był to nasz pierwszy kontakt z boiskiem po zimowym okresie przygotowawczym. I to już był pierwszy element przewagi AP Reissa nad nami, gdyż ich zespół na hali w ogóle nie trenuje. Bez względu na warunki APR trenuje tylko na dworze przez cały rok. W naszej grze był widoczny wpływ treningów na hali w okresie zimowym, przede wszystkim nie wykorzystywaliśmy przestrzeni w fazie budowania przez co łatwo traciliśmy posiadanie piłki.
Mecz kontrolny z Reissem odbył się w wymiarze trzech tercji po 20 minut każda.
Pierwszą tercję przegraliśmy 4:2, drugą 5:1 a trzecia przegrana przez nas 7:0 to już był festiwal bramek strzelanych przez zawodników APR. Bramki dla Błękitnych w tym meczu strzelali: Bartek dwie i Igor (2011) jedną.
Drugi mecz kontrolny zagraliśmy w sobotę 22 lutego na Orliku w Czerwonaku z drużyną Nielby Wągrowiec. Graliśmy 4 kwarty po 15 minut. Pierwsze trzy części tego spotkania były bardzo wyrównane i zakończyły się kolejno wynikami: 1:1, 0:0 i 2:1.
W czwartej kwarcie co najmniej dwukrotnie wzrosła liczba popełnianych przez nas błędów, do których min. zaliczyć można: brak kreowania wolnej przestrzeni, zbyt długie holowanie piłki, brak przyjęcia kierunkowego na wolną przestrzeń, brak skuteczności w wypracowanych sytuacjach oraz zbyt wolne i za późne podejmowanie decyzji dot. podania piłki. W efekcie zespół nie potrafił utrzymać się przy piłce dłużej niż na dwa podania. Ostatnią część tego meczu przegraliśmy 0:4.
Bramki dla błękitnych zdobyli: Oliwier jedną i Seweryn również jedną.
Oba mecze dostarczyły nam obszernego materiału do analizy i pracy na treningach. Przed nami kolejne mecze kontrolne w cyklu przygotowań do sezonu ligowego.