posty2010

2010 Turniej o Puchar Wójta Gminy Czerwonak

“Błękitni z pucharem Wójta Gminy Czerwonak”
W niedzielę 24 lutego, Rodzice oraz Trenerzy rocznika 2010 Błękitnych, zorganizowali turniej halowy, którego stawką był puchar ufundowany przez Urząd Gminy Czerwonak. Wójt Marcin Wojtkowiak objął honorowym patronatem ten turniej. Udział w nim wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Zawody przeprowadzone zostały na hali “AKWEN” w Czerwonaku przy ul. Leśnej, gry zgodnej z przepisami pilnował sędzia z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Po fazie zasadniczej Turnieju, w grupie “A” pierwsze miejsce zajęły Suchary Suchy Las, drugie Błękitni Owińska I, trzecie Korona Zakrzewo I i czwarte Wełna Skoki I.
Natomiast w grupie “B” pierwsze miejsce przypadło Juniorowi Koziegłowy, drugie Koronie Zakrzewo II, trzecie Błękitnym Owińska II i czwarte Wełnie Skoki II.
Po fazie zasadniczej przyszedł czas na walkę o miejsca. Wszystkie zespoły zagrały równą ilość meczy o łącznym czasie 72 minut. Oba składy Błękitnych walczyły do końca o uzyskanie jak najlepszego rezultatu. Drugi zespół Błękitnych wygrywając jedno, remisując dwa i przegrywając trzy spotkania zajął ostatecznie VII miejsce w turnieju, natomiast pierwszy skład Błękitnych wygrywając pięć i remisując jedno spotkanie, wygrał turniej.
W okresie przygotowawczym, gry z realnym przeciwnikiem, doskonalące umiejętności indywidualne i zespołowe, są istotnym elementem procesu szkoleniowego, dlatego doświadczenia zdobyte między innymi w tym turnieju powinny przynieść wymierne efekty w okresie startowym czyli w Lidze WZPN.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I msc. AP Błękitni Owińska I
II msc. Korona Zakrzewo II
III msc. Suchary Suchy Las
IV msc. PSS Junior Koziegłowy
V msc. Korona Zakrzewo II
VI msc. Wełna Skoki I
VII msc. AP Błękitni Owińska II
VIII msc. Wełna Skoki II

Strzelcem Turnieju został Krzysztof Łochunko z Korony Zakrzewo,
zawodnikiem Turnieju wybrano Juliana Górnego-Rostkowskiego z Korony Zakrzewo,
najlepszym bramkarzem został Seweryn Wróbel z AP Błękitni Owińska.
Trener Dariusz Kędziora

Print Friendly, PDF & Email