posty2010

2010 WZPN turniej “M”

“Zwycięska mokra robota”

Niedziela 12 maja upłynęła pod znakiem ulewnego deszczu, w takich niesprzyjających warunkach Żakom F1 (2010) z grupy mistrzowskiej przyszło rywalizować w lidze na boisku przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Sędziowie byli nieugięci i pomimo próśb o odwołanie z przełożeniem turnieju na inny termin, nie mieli litości dla dziewięciolatków, każąc im grać w takich warunkach atmosferycznych jakie panowały tego dnia. Mocno zdeterminowani, napełnieni chęcią zwycięstwa pierwszy mecz stoczyliśmy z drużyną, z którą jak do tej pory ani razu nie udało nam się wygrać, choć za każdym razem brakowało bardzo niewiele, chodzi o 13 Poznań. Mecz rozpoczął się podobnie jak poprzednie nasze spotkania z tą drużyną, czyli od bardzo szybkiego i agresywnego ataku przez “trzynastkę”, w efekcie tego po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:2. Losy spotkania odmieniły się w drugiej połowie kiedy to na boisko z bramki został przesunięty Leon. Jego obecność na boisku wprowadziła bardzo duże ożywienie w grze, a przede wszystkim poprawiła naszą skuteczność w odbiorze piłki. Stopniowo zaczęliśmy odrabiać niekorzystny wynik z pierwszej połowy, i odrobiliśmy go z nawiązką ponieważ mecz z 13 Poznań wygraliśmy aż 6:2. W drugim meczu stanęliśmy na przeciwko Lecha Poznań. Skuteczność w odbiorze, przemyślane rozegrania piłki zakończone celnymi strzałami na bramkę Lecha pokazały siłę jaką dysponuje nasz zespół. Wychodziło nam niemal wszystko, mecz podobnie jak z “trzynastką” wygraliśmy rezultatem 6:2. Mocno przemoczeni rozpoczęliśmy swój trzeci i ostatni tego dnia mecz z LPFA Bułgarska. Dominacja naszego zespołu rosła z każdą minutą, wyraźna przewaga nie była jednak poparta wynikiem, gdyż w tym meczu powróciła znowu strzelecka niemoc. Wypracowaliśmy sobie mnóstwo sytuacji, z których tylko co czwartą wykorzystaliśmy. Ostatecznie jednak wygraliśmy również i to spotkanie rezultatem 4:0. “Warto było zmoknąć i zmarznąć by obejrzeć taką grę Błękitnych” powiedział jeden z rodziców po turnieju, i to prawda – warto było !!!