posty2010

2010 WZPN Żak F1 “M” gr 3

Błękitni Owińska 25 maja byli gospodarzami ostatniego turnieju w grupie mistrzowskiej. Turniej odbył się na boisku w Czerwonaku przy ul. św. Wojciecha. Trzy zespoły dzieliła niewielka różnica punktowa, zatem ostateczna klasyfikacja miała rozstrzygnąć się tego dnia.
W pierwszym meczu Żaki Błękitnych stanęli na przeciwko Lecha Poznań, mecz bardzo wyrównany, obfitujący w wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, ostatecznie zakończył się podziałem punktowym przy wyniku 2:2.
Drugie starcie z Poznańską 13 Poznań również było bardzo zacięte, wyrównane i na wysokim poziomie, ostatecznie jednak Błękitni cieszyli się z 3 punktów wygrywając 2:1.
W ostatnim spotkaniu z LPFA Bułgarska, Błękitni nie wykorzystując całego mnóstwa wypracowanych sytuacji bramkowych, dali radę ograć przeciwnika rezultatem 4:2.
Po takim pracowitym dniu Żaki z Owińsk cieszyli się z awansu do Pierwszej Ligi Orlika, choć niektórzy po losowaniu przed sezonem nie dawali nam zbyt wielu szans na awans. Ale udało się i z tego się cieszymy !
Po czterech turniejach ligowych zespół Błękitnych zajął II miejsce w grupie tracąc tylko 2 punkty do Lecha Poznań.
Wielkie brawa i powodzenia na Klubowych Mistrzostwach Polski oraz w nowym sezonie 2019/2020
trener Dariusz Kędziora

Print Friendly, PDF & Email