posty2010

2010 Żak F1 WZPN “M”

W sobotę 13 kwietnia na boisku przy ul. Armii Poznań Żaki Błękitnych (2010) grający w grupie Mistrzowskiej, zainaugurowali rundę wiosenną sezonu ligowego 2018/19. Grupa okazała się, po pierwszym turnieju, bardzo silna i wyrównana. Żakom z Owińsk wyraźnie tego dnia brakowało szczęścia w fazie finalizacji. Bardzo dobrze funkcjonował odbiór piłki i rozegranie, natomiast dużo kłopotów mieliśmy z zakończeniem wypracowanych przez siebie sytuacji, byliśmy “mega” niecelni !!!.
W pierwszym meczu z 13 Poznań, przeważaliśmy w posiadaniu piłki, stwarzaliśmy sytuacje lecz nie potrafiliśmy z zimną krwią ich wykończyć, a zmarnowane sytuacje, jak to w piłce bywa, przyniosły korzyść ale przeciwnikowi, który na minutę przed końcem strzelił nam bramkę na 1:0 i z takim wynikiem zakończyło się nasze pierwsze spotkanie.
W drugim meczu zmierzyliśmy się z Lechem Poznań, po wyraźnej dominacji Lecha na początku spotkania, w dalszej części mecz się wyrównał, a w końcówce dominować zaczęli Błękitni. Dobry początek Lecha sprawił, że zaskoczeni sytuacją po bardzo prostych błędach defensywnych straciliśmy szybko dwie bramki. Gdy zespół się w końcu przebudził zaczęliśmy pracować nad odrobieniem strat, udało nam się strzelić bramkę na 2:1 i pracowaliśmy dalej nad kolejnymi okazjami, lecz rażąca nieskuteczność wynikająca z niecelnych strzałów na bramkę Lecha nie pozwoliła nam wygrać lub chociaż przynajmniej wyrównać.
Trzecie spotkanie z LPFA było kopią drugiego spotkania, dużo stworzonych sytuacji, lecz niecelność strzałów na bramkę LPFA doprowadziły nas zaledwie do remisu w spotkaniu 2:2.
Po pierwszym turnieju wiemy już na pewno, że łatwo nie będzie i najdrobniejsze detale będą decydowały o końcowej klasyfikacji, z optymizmem należy spojrzeć na kolejne turnieje i liczyć, że w kolejnych starciach będziemy mieli odrobinę więcej szczęścia.
Błękitnych w turnieju reprezentowali:
Kosma, Jerzyk, Oliwier, Nikodem, Hubert, Patryk, Alan, Leon i Seweryn.
Trener Dariusz Kędziora

Print Friendly, PDF & Email