posty2010

Rocznik 2010 – podsumowanie

“Podsumowanie sezonu Orlika E2”
Przygotowania do rundy wiosennej sezonu ligowego 2019/20 oparte były po pierwsze o intensywną pracę w poszczególnych jednostkach treningowych, a po drugie o dużą ilość odbytych meczy kontrolnych. Zespół w przededniu startu ligi wydawał się być bardzo dobrze przygotowany. Niestety wprowadzony lockdown uniemożliwił nam sprawdzenie i zweryfikowanie pracy wykonanej w okresie przygotowawczym. Wszyscy zostaliśmy zatrzymani w domach na dwa miesiące, powrót na boisko w zmienionej formie, wyczekiwany przez wszystkich, również na początku nie przypominał niczym czasu sprzed pandemii. Praca w małych grupach z zachowaniem dystansu, brak możliwości przeprowadzenia rozgrywek ligowych z pewnością wywołał tęsknotę u nie jednego zawodnika.
Łagodzenie obostrzeń w kolejnych etapach powoli przywracało “normalność” w piłce nożnej, od pewnego momentu możliwe już było wprowadzenie gier w kontakcie z przeciwnikiem, organizowanie meczy kontrolnych i turniejów. Od tego momentu zespół Orlika młodszego Błękitnych Owińska rozegrał kilka meczy kontrolnych tj. z zespołem rocznika 2009 APBO, z Poznaniakiem Poznań i z Polonią Środa Wlkp. Wzięliśmy również udział w dwóch turniejach, pierwszy zorganizowany przez LPFA dla klubów Partnerskich Lecha Poznań odbył się w Racocie, a drugi zorganizowany przez klub UKS Talent Poznań odbył się na Boisku MOSu w Poznaniu.
Sparingi i Turnieje były okazją do sprawdzenia formy po przerwie spowodowanej pandemią. Można było przetestować pewne nowe warianty taktyczne związane z ustawieniem zawodników na boisku i grą na pozycjach. Obraz gry widziany oczami trenerów w ogólnej ocenie okazał się być bardzo dobry, przygotowanie motoryczne zawodników pomimo przerwy było również bardzo dobre, zdarzały się niestety mecze, w których nie wszystko było “ok” i tak jak byśmy sobie życzyli, jednakże całościowo gra Orlików jak najbardziej na plus.
Lipiec to dla zespołu miesiąc przerwy, od początku sierpnia rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu, chłopcy z rocznika 2010 w nowym sezonie zostaną przyłączeni do zawodników z rocznika 2011.
Zespół Orlików (2010) opuściło niestety dwóch zawodników, którzy od nowego sezonu będą trenować w zespole 13 Poznań, dziękując chłopakom za wkład w rozwój zespołu, za wspólne emocjonujące momenty i wiele wspólnej zabawy z piłką, życzymy Hubertowi i Oliwierowi sukcesów i rozwoju osobistego w nowym zespole.
Słonecznych i radosnych wakacji oraz planowego startu nowego sezonu ligowego całemu zespołowi życzą trenerzy Łukasz i Darek.

Print Friendly, PDF & Email