postysenior

Senior A Klasa WZPN Polonia Poznań – APBO

W sobotę 30.03.19 drużyna Seniorów APBO przystąpiła do rundy rewanżowej A Klasy. Na obiekcie POSiR w Poznaniu o godzinie 15.00 mierzyła się Polonią Poznań. Początek spotkania to zacięcia walka w środku pola. W 14 minucie piłkę odbiera Baryła i podaniem prostopadłym obsługuje Piksę, który pokonuje bramkarza gospodarzy. Po tej bramce to Polonia zaczęła atakować śmielej. W 30 min po kolejnym podaniu crossowym piłkę otrzymuje napastnik, który pokonał Markowiskiego i doprowadził do remisu 1:1 Na pięć min przed końcem pierwszej połowy ponownie akcje Polonii z prawej strony, dośrodkowanie po podłożu , przegrywamy 2:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W przerwie meczu Trener wykonał dwóch zmian, które sporo ożywiły ataki Błękitnych. Do 65 min to Błękitni mogli dwukrotnie zmienić wynik meczu, lecz raz Derbani nie trafił po składnej akcji a raz jego strzał obronił bramkarz. W 60 tuż przed polem karnym faulowany był Bodziany, do wolnego podchodzi Piksa, lecz jego strzał poszybował nad bramką. Niestety w 70 min gospodarze wyprowadzili dwie szybkie kontry w ciągu 5 min i ustalili wynik spotkania na 4:1. Niestety w tym meczu pokazaliśmy się ze słabszej strony. Pomimo ujemnego bilansu, zawodnicy Błękitnych w grze nie wyglądali słabiej od przeciwnika. Analizujemy i wyciągamy wnioski na kolejne spotkania. Akademię w tym dniu reprezentowali: Markowski, Miedziński, Markiewicz, Zbierski Dawid, Zbierski Krzysztof (Czerniejewicz 70) Bodziany, Walczyński (Derbani 46), Dryjański (Ceroń 46), Baryła (Jedwabny 75), Pogoda (Pieczyński 65), Piksa.