postysenior

Seniorzy WZPN Klasa A

W niedzielę 29.09.19 seniorzy APBO rozegrali kolejny mecz w rundzie jesiennej. Tym razem udali się do Baborówka gdzie o godzinie 11:00 rozpoczął się mecz z liderem naszej grupy LKS Baborówko. Już przed wyjazdem trener Błękitnych miał trudne zadanie co do skompletowania składu , gdyż kilku podstawowych zawodników nie mogło zagrać z różnych powodów. Ostatni zgłosili swoją nieobecność tuż przed wyznaczoną godziną zbiórki. Wyjazd na mecz do lidera, problemy kadrowe, wczesna godzina meczu, wszystko to nie napawało optymizmem. Być może jednak właśnie te problemy zmobilizowały pozostałych piłkarzy Błękitnych, bo na boisku nie było widać różnicy dzielącej oba zespoły w tabeli. Do 90 minuty utrzymywał się remis 2 : 2 (bramki dla Błękitnych zdobyli Aleksy Zając i Filip Kazimierski). Szkoda, że mecz nie zakończył się właśnie w tej minucie, bo w doliczonym czasie 90+1 i 90+3 gospodarze zdobyli dwie bramki i wygrali mecz 4 : 2. Niewiele brakowało, aby zdobyć 1 cenny punkt, na trudnym terenie dotychczasowego lidera.
Akademię w tym dniu reprezentowali: Malinowski, Zając, Augustyniak, Kazimierski (75, Bachorski), Miedziński, Ceroń (83, Jaworski), Bodziany (50, Matuszak), Bredow, Walczyński, Piksa (80, Dutkiewicz), Nawrocki.

Bramki: Zając 10 min, Kazimierski 59 min.
Żółte karki: Zając, Nawrocki

W sobotę 05.10.2019 do Owińsk na mecz z seniorami APBO przyjechała drużyna Kłosa Gałowo. Przed tą kolejką, zespół gości znajdował się w tabeli tuż nad Błękitnymi z przewagą 4 punktów. Na boisku było widać, że rywalizują sąsiadujące ze sobą w tabeli zespoły. Przez większą część pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środkowej części, chociaż to gra gości sprawiała nieco lepsze wrażenie. W końcu nadeszła 32 minuta meczu, kiedy to na strzał zza pola karnego zdecydował się Daniel Nawrocki i zdobył bardzo ładną bramkę, dającą prowadzenie Błękitnym. Po straconej bramce goście rzucili się do odrabianie start i byli bardzo blisko wyrównania trafiając w poprzeczkę. Na drugie 45 minut zawodnicy z Gałowa wyszli z nastawieniem, aby bardzo szybko zdobyć bramkę dającą im remis. Swój cel osiągnęli w 50 minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym wepchnęli piłkę do bramki. Od tego momentu groźniejsze akcje stwarzali zawodnicy gości, ale nie mogli pokonać bardzo dobrze dysponowanego bramkarza Błękitnych Wojtka Malinowskiego. Na szczęście w 72 minucie po bardzo dobrze rozegranym rzucie rożnym Damian Augustyniak zdobywa drugą bramkę dla APBO. Wynik 2 : 1 utrzymał się do końca meczu i Błękitni mogli dopisać sobie w tabeli 3 punkty.
Akademię w tym dniu reprezentowali: Malinowski, Miedziński, Augustyniak (77, Czerniejewicz), Kazimierski (65, Ceroń), Kazuś, Łagodziński (85, Matuszak), Gozdowicz, Ciężki (70, Banaszak), Piksa, Pikul, Nawrocki (89, Paluszkiewicz).

Bramki: Nawrocki 32 min, Augustyniak 72 min.
Żółte karki: Łagodziński, Ciężki, Kazuś, Paluszkiewicz

 

Print Friendly, PDF & Email