posty2004

WZPN Junior B1 APBO -Suchary Suchy Las

Juniorzy Błękitnych od nieudanego spotkania, rozpoczęli rundę rewanżową w lidze. Na boisku w Owińskach w sobotę 3 października podejmowaliśmy zespół z Suchego Lasu, z którym przypomnę, rozpoczynając zmagania w lidze, wygraliśmy 5:1. Tym razem mecz wyglądał zupełnie inaczej, nasza gra również wyglądała inaczej. W pierwszej połowie dużo było nieudolnych prób gry piłką, oraz dużo prób skonstruowania skutecznych akcji ofensywnych. Niestety ani jedna, ani druga drużyna nie znalazła drogi do bramki przeciwnika. Nasza gra była bardzo chaotyczna i niepoukładana, nasz środek pola nie funkcjonował tak jak byśmy tego oczekiwali. W defensywie popełnialiśmy sporo błędów, a w ofensywie nasze działania kończyły się na 30 metrze przed bramką gości. Po bezbramkowej pierwszej połowie, dokonaliśmy zamian na pozycjach w celu poprawy jakości gry w drugiej połowie. Niestety zmiany nie przyniosły oczekiwanych korzyści, wręcz przeciwnie doprowadziły do pogorszenia naszej sytuacji na boisku. Przeciwnik od 48 minuty zaczął skrupulatnie wykorzystywać nasze błędy i powiększać swoją przewagę na boisku, w rezultacie mecz przegraliśmy aż 0:5. Nie potrafiliśmy nawet na chwilę złapać kontaktu z przeciwnikiem.
Poszukując przyczyn tak słabego występu na myśl przychodzą: po pierwsze – nieobecności spowodowane urazami kilku zawodników, po drugie – brak zaangażowania niektórych zawodników, wąska ławka rezerwowych (zaledwie 2 zawodników), a po trzecie i chyba najważniejsze to słaba frekwencja na treningach od jakiegoś czasu.
Jak trenujesz, tak grasz – stare piłkarskie przysłowie.