posty2004

WZPN JuniorB1 APBO – Suchary Suchy Las

“Mocne otwarcie Juniorów Błękitnych !”
Juniorzy B1 Błękitnych Owińska w niedzielę 30 sierpnia o godz. 9:00 zainaugurowali sezon ligowy 2020/2021, meczem z Sucharami Suchy Las.
Mecz cechowała nieustanna walka o posiadanie piłki w każdej z trzech stref. Z upływem minut pierwszej połowy rysowała się przewaga Błękitnych w posiadaniu piłki, konstruowaliśmy coraz więcej sytuacji bramkowych. Pierwszą sytuację stworzył, już w 5 minucie, Bartek Siodła, lecz nie udało się zamienić jej na gola. Natomiast w 18 minucie meczu Adam Surdyk po pięknej asyście Leona Oelschlegela, wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Po tej bramce na boisku zaczęli dominować nasi rywale, chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Po sześciu minutach udało im się to. W jednej z sytuacji stworzonych przez gospodarzy, nasz środkowy obrońca został nastrzelony piłką w rękę, w polu karnym, w związku z czym sędzia podyktował jedenastkę dla Sucharów, zamienioną na gola wyrównującego. Do przerwy nic już się nie zmieniło w kwestii wyniku.
W przerwie zwróciliśmy sobie uwagę na własne błędy głównie wynikające z otwarcia gry od bramki, oraz na słabe strony przeciwnika. Pod względem taktycznym nie zmieniliśmy wiele, w stosunku do pierwszej połowy, wychodząc na drugą część meczu.
Konsekwencja w dążeniu do jak najdłuższego posiadania piłki, przez zespół Błękitnych, doprowadziła w 54 minucie do zdobycia kolejnej bramki, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Adam Surdyk, wykorzystując podanie, tym razem, od Mikołaja Pomorskiego.
Nasz zespół pomimo dużej intensywności gry, z upływem minut drugiej połowy, nadal prezentował duże zaangażowanie i szybkość podejmowanych działań. Od 60 minuty na boisku zaczęły pojawiać się świeże siły, w postaci zawodników rezerwowych. Na uwagę zasługuje fakt, że po tych zmianach, nasz zespół zyskał dodatkową świeżość, a jej efektem były kolejne bramki zdobyte przez Błękitnych: w 77 minucie Mikołaj Pomorski popisał się indywidualną akcją i zdobył bramkę na 3:1, podobnie w 80 minucie zrobił Kacper Korta, prezentując wysoki poziom umiejętności indywidualnych, minął kilku zawodników i umieścił piłkę w bramce, a wynik spotkania na 5:1 dla Błękitnych ustalili wspólnie Kacper z Mikołajem pokazując kombinację podań, w której Kacper prostopadłym podaniem obsłużył Mikołaj, a ten z zimną krwią umieścił piłkę w bramce Sucharów.
Pomimo okazałości wyniku, nie był to mecz jednostronny, gospodarze też często stwarzali sytuacje pod naszą bramką, lecz dzięki dobrej i skutecznej postawie naszego bramkarza Jakuba Olivaresa oraz Obrońców (Erwin, Adrian, Radek i Mateusz), mieli oni spore problemy z powiększeniem swojego dorobku bramkowego.
Podsumowując, poprawienie kilku istotnych aspektów techniczno – taktycznych, pozwoli optymistycznie spojrzeć na kolejne pojedynki ligowe. Postawa wszystkich zawodników w tym meczu była wzorowa, nikomu nie można było zarzucić braku zaangażowania, wszyscy zostawili spory kawał serducha na boisku. Brawo Panowie !!!