postysenior

Wzpn Klasa A APBO-FC Poznań

W drugiej kolejce do Owińska przyjechała drużyna Poznań FC. Pierwotnie mecz miał odbyć się w sobotę 22.08.2020 roku, ale w związku z turniejem im. Pawła Jarosza, który został zaplanowany w tym samym terminie mecz ligowy z Poznań FC, został przeniesiony na niedzielę godzina 11:00. Po wygranym ostatnim meczu w Mieścisku AP Błękitni chcieli kontynuować zwycięską passę, natomiast drużyna gości po wysokiej porażce u siebie 2 : 7 chciała się odbudować. Trener Łukasz Bandosz przestrzegał przed lekceważeniem przeciwnika i zwracał uwagę, że należy nastawić się na walkę o trzy punkty. Od pierwszego gwizdka zarysowała się przewaga Błękitnych i jedynie czego brakowało to strzelenie bramki, chociaż bardzo dogodnych sytuacji było kilka. W 43 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Mateusz Ciężki. Przy tym bardzo mocnym i precyzyjnym uderzeniu bramkarz Poznań FC był bez szans i tak gospodarze wyszli na prowadzenie. Zawodnicy Błękitnych poszli za ciosem i w doliczonym czasie gry w 46 minucie drugą bramkę zdobył Bartek Gozdowicz. Wynikiem 2: 0 zakończyła się pierwsza połowa. Gdy wydawało się , że w drugiej połowie będzie tylko lepiej, to w szeregi Błękitnych wkradło się rozluźnienie. Wykorzystali to goście i w 58 minucie zdobyli bramkę kontaktową. Niestety nie podziałała ona mobilizująco na Błękitnych, bo ich gra nic się nie zmieniła. Na szczęście goście nie mieli argumentów, aby wykorzystać słabszą postawę zawodników z Owińsk i mecz zakończył się wynikiem 2 : 1 dla AP Błękitni . Być może dzień tygodnia i tak wczesna godzina wpłynęły na dyspozycję zawodników AP Błękitni Owińska Należy się cieszyć z trzech punktów, natomiast zdecydowanie w następnych meczach należy poprawić koncentrację i skuteczność. Niestety po meczu okazało się, ze kontuzja kapitana drużyny Jakuba Pikula z powodu której opuścił boisko jest poważna i nie zagra z pewnością w kilku najbliższych meczach, a jego powrót na boisko jest uzależniony od postępów w leczeniu. Na następny mecz ligowy Błękitni Owińska udadzą się w niedzielę do Lubonia na mecz z Pogromem.