postysenior

WZPN Klasa A Pogrom Luboń – APBO

Na trzeci mecz ligowy drużyna seniorów AP Błękitni Owińska udała się w niedzielę 30.08.2020 roku do Lubonia na mecz z Pogromem. Błękitni chcieli podtrzymać passę dwóch kolejnych zwycięstw, natomiast gospodarze zamierzali zrehabilitować się po klęsce w ostatniej kolejce  8 : 0. Gwizdek sędziego rozpoczynający mecz zabrzmiał o godzinie 16:00. Od początku meczu zarysowała się przewaga Błękitnych, ale niestety brakowało skuteczności i szczęścia. Dopiero w 39 minucie bramkę zdobył Bartosz Czechowski i wynikiem 1 : 0 dla naszego zespołu zakończyła się pierwsza połowa. Po rozpoczęciu drugich 45 minut mecz wyglądał bardzo podobnie jak pierwsza część. Znowu zarysowała się przewaga Błękitnych, co  przełożyło się na zdobycie przez Jakuba Piksę drugiej bramki w 73 minucie.  Gdy wydawało się , iż mecz jest pod kontrolą i gospodarze nie są już w stanie zagrozić Błękitnym, w 84 minucie zdobyli bramkę kontaktową. Bramka ta dodała zawodnikom Pogromu skrzydeł, natomiast w szeregi naszej drużyny wkradło się zdenerwowanie, i niestety w 88 minucie zawodnicy z Lubonia doprowadzili do wyrównania. Chociaż do końca meczu Błękitni mieli jeszcze szanse na zdobycie zwycięskiej bramki, to mecz zakończył się ostatecznie remisem 2 : 2. Szkoda straconych punktów, bo sytuacji aby wygrać i to wysoko było kilka. Zawiodła skuteczność i brak szczęścia, bo jak inaczej nazwać fakt, że po strzałach zawodników z Owińsk dwa razy piłka odbiła się od słupka i tyle samo razy od poprzeczki. Kolejny mecz ligowy zespół AP Błękitni Owińska rozegra w najbliższą sobotę. Do Owińsk przyjedzie drużyna Maratończyka Brzeźno, która jako jedyna zdobyła do tej pory komplet punktów.