posty2009

WZPN Młodzik D2 I liga Mieszko Gniezno – APBO

Mecz ligowy rocznika 2009
I Liga Młodzik D2 grupa 4
W niedzielne południe rozegraliśmy nasz pierwszy mecz ligowy tej rundy, pierwszy ligowy na dużym boisku. Naszym przeciwnikiem była drużyna Mieszka Gniezna. W pierwszej połowie grę prowadzili gospodarze, byli dużo więcej czasu przy piłce, my natomiast wyprowadzaliśmy groźne kontry i dobrze się broniliśmy, jednak jedno nasze nieporozumienie w polu karnym i jedna prostopadła piłka spowodowała, że przegraliśmy pierwszą połowę 2-0, chociaż mieliśmy swoje sytuację i stworzyliśmy zagrożenie przeciwnikowi.
Druga połowa podobnie jak pierwsza pod dyktando przeciwnika, ale z dobrą grą defensywną naszych zawodników ? do pewnego momentu. Po 15 minutach Mieszko strzeliło nam dwie bramki jedną po efektownym strzale z daleka, oraz drugą po naszym błędzie. Myśleliśmy, że tak skończy się mecz tego dnia, ponieważ zacięcie walczyliśmy o każdą piłkę jeden za drugiego. Jednak ostatnie 5 minuty zepsuliśmy dobrą robotę, którą wykonaliśmy do tego momentu.
Prawdopodobnie brak sił, koncentracji spowodował, że ostatnie pić minut straciliśmy 3 bramki, strzelając jedną ? a konkretnie Hubert Michałowski po indywidualnej akcji.
Myślę, że z przebiegu meczu nie zasłużyliśmy na tak wysoką przegraną, ponieważ zostawiliśmy dużo serca na boisku, walki i zaangażowania, lecz zabrakło już sił na końcu, spowodowane też było to tym, że mieliśmy na ławce jednego rezerwowego z powodu kontuzji i nieobecności pozostałych. Nie mniej jednak Mieszko Gniezno było drużyną zdecydowanie lepszą w tym meczu.
Już za tydzień w sobotę kolejne ligowe spotkanie w I lidze tym razem naszym przeciwnikiem będzie AP Reissa.
Natomiast w III lidze zagramy z MKS Trzemeszno.