posty2011

WZPN Orlik E1 Kotwica Kórnik – APBO

Niestety druga kolejka ligi Orlików E1 (2010/2011), nie przyniosła korzystnego dla Błękitnych rozstrzygnięcia. W sobotę 5 września naszym przeciwnikiem była drużyna Kotwicy Kórnik. Mecz odbył się na boisku trawiastym w Szczodrzykowie.
Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, jeden i drugi zespół stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Jednak pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, już w 5 minucie gry po rzucie rożnym, niepilnowany w polu karnym zawodnik Kotwicy, po strzale głową, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Błękitni zaczęli intensywnie pracować nad zdobyciem bramki wyrównującej. W 15 minucie udało się to, Igor Paprzycki wykorzystał podanie Patryka Małeckiego i doprowadził do remisu. Kolejny minuty meczu obfitowały w sytuacje bramkowe po obu stronach boiska. Na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy skuteczniejsi w ofensywie okazali się Orlicy Błękitnych, Bartek Świergiel który parę minut wcześniej wszedł na boisko, pokonał bramkarza Kotwicy i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 2:1 dla Błękitnych Owińska.
Druga połowa meczu przyniosła sporą ilość indywidualnych błędów techniczno-taktycznych naszego zespołu. Pierwszym błędem, który doprowadził do wyrównania wyniku przez gospodarzy, było źle wykonane podanie otwierające od naszej bramki, w konsekwencji którego napastnik Kotwicy przejął piłkę i celnym strzałem umieścił w naszej siatce. Od tego momentu zaczęła zarysowywać się zdecydowana przewaga gospodarzy, gra Błękitnych była bardzo chaotyczna, szarpana, a czasami zbyt statyczna, brakowało mobilności na boisku, przez co nie potrafiliśmy wypracować sobie wolnej przestrzeni do prowadzenia gry. Rosnąca dominacja przeciwników i nasza bezradność, w konsekwencji doprowadziła do utraty kolejnych 4 bramek. Próbując dopatrzeć się pozytywów w naszej grze, warto zwrócić uwagę, że pomimo niekorzystnego już dla nas wyniku, nadal w zawodnikach była chęć i wola walki do ostatniego gwizdka sędziego, a efektem jej była bramka w 50 minucie zdobyta ponownie przez Bartka Świergiela. Mecz pomimo niekorzystnego dla nas wyniku,  uświadomił nam, że proces szkoleniowy to długotrwała praca, na której efekty trzeba czasami trochę poczekać. Bogatsi o kolejne doświadczenia, pozytywnie myślimy o następnym meczu.
Kotwica Kórnik vs APBO 6:3