posty2011

WZPN Orlik E2 13tka Poznań – APBO

8 września swój pierwszy mecz w rozgrywkach ligi WZPN rozegrali zawodnicy z rocznika 2011. Spotkanie odbyło się nietypowo, bo w środku tygodnia. Od samego początku meczowi towarzyszyło wiele emocji, głównie dlatego, że rozgrywane było bez sędziego. Doprowadziło to niestety do wielu niepotrzebnych, stresowych sytuacji, co przełożyło się na grę obu zespołów.

W meczu padło aż 13 bramek, a wynik otworzyli Błękitni już w 2′ spotkania.

Zawodnicy mieli do zrealizowania kilka celów, które ćwiczyli na treningach w ostatnich tygodniach: szybki doskok do przeciwnika i odbiór po stracie oraz budowanie gry z wykorzystaniem środkowego pomocnika. Błękitni realizowali założenia meczowe bardzo skutecznie, ponieważ aż 5 bramek zdobyli właśnie po szybkim odbiorze piłki w fazie przejściowej. Widać było skuteczną grę podaniami. Zawodnicy “szukali się” na boisku i tworzyli bardzo dużo przyjemnych dla oka akcji. Niezwykłą skutecznością w tym dniu popisał się Franek Frąckowiak, który zdobył aż 5 bramek. Na listę strzelców wpisał się również Igor Paprzycki (2 bramki), Patryk Podlewski i nasza debiutantka Nadia Czajka.

Wynik końcowy 4:9

W tym dniu grali: Maciej Bukowski, Szczepan Bilicki, Patryk Podlewski, Adam Wawrzyniak, Lena Paprzycka, Nadia Czajka, Mikołaj Wilk, Franek Frąckowiak, Igor Paprzycki, Ksawery Czajka

Zawodnikom gratulujemy sukcesu i wierzymy, że zmotywuje ich to do pracy na treningach.

Trenerzy:

Marta Kapuścińska

Bartosz Czerniejewicz

Print Friendly, PDF & Email