postysenior

WZPN Seniorzy Klasa A GKS Golęczewo – APBO

Po ostatnim efektownym zwycięstwie na zespołem Tarnovia II Tarnowo Podgórne 6 : 2 seniorzy AP Błękitni Owińska w bojowych nastrojach udali się do Golęczewa na mecz z tamtejszym GKS. Na odprawie przedmeczowej trener Łukasz Bandosz przestrzegał zawodników, że gospodarze zapewne od pierwszego gwizdka będą chcieli być stroną dominującą. To co przewidywał trener sprawdziło się w 100 %. Przez pierwsze dwadzieścia minut to gospodarze utrzymywali się dłużej przy piłce, ale uważna gra w obronie zawodników z Owińsk nie pozwoliła im na stworzenie groźnych akcji bramkowych. Obraz meczu i to diametralnie zmienił się od 24 minuty, kiedy do po dokładnym zagraniu Mateusza Ciężkiego bramkę dla Błękitnych zdobył Jakub Piksa. To co nastąpiło w kolejnych minutach pierwszej połowy przeszło chyba najśmielsze oczekiwania trenera, zawodników Błękitnych. Od 27 do 38 minuty zdobyli bowiem jeszcze 4 bramki. Po dwa trafienia zaliczyli Daniel Nawrocki i Wojciech Chudziński. Pierwsza połowa zakończyła się więc Naszym wysokim prowadzeniem 0 : 5. Chociaż w sporcie nic nie jest przesądzone, to raczej było już pewne , że Błękitni tego meczu nie mogą przegrać, tym bardziej, że w 52 i 54 minucie Daniel Nawrocki zdobył kolejne 2 bramki i gospodarze przegrywali już 0 : 7. Niestety w 60 minucie czerwoną kartką został ukarany zawodnik z Owińsk Kamil Banaszak. Pomimo gry w dziesięciu i zmian jakie dokonał trener Łukasz Bandosz, to Golęczewo nadal nie mogło zdobyć honorowej bramki. Natomiast doskonałą okazje do zdobycia 8 gola miał Jakub Piksa, ale nie wykorzystał rzutu karnego. W 80 minucie gospodarze osiągnęli w końcu swój cel i zdobyli bramkę na 1 : 7. Takim wynikiem zakończył się ostatecznie mecz i był to bardzo miły prezent dla trenera, który w tygodniu przed meczem obchodził swoje urodziny.