O nas

Akademia Piłkarska Błękitni Owińska obecnie prowadzi szkolenie grup młodzieżowych we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od “skrzatów” (4 lata ) do “juniorów starszych” (19 lat), jak również drużynę seniorów. O profesjonalnym podejściu do szkolenia świadczą także indywidualne zajęcia z wszystkimi bramkarzami (wiek 8-23 lata), które prowadzi trener kadry reprezentacji województwa wielkopolskiego. Pod względem liczby zgłoszonych drużyn do oficjalnych rozgrywek (16 zespołów) Akademia jest w ścisłej czołówce krajowej. Jest to zasługa trenerów,działaczy i Rodziców dbających o to, aby jakość zajęć treningowych szła w parze z podnoszeniem umiejętności indywidualnych i zespołowych zawodników.
Drużyny Akademii biorą udział w rozgrywkach ligowych pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (WZPN) jak również w licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.
W celu podnoszenia jakości szkoleniowej wprowadzony jest od dwóch lat specjalny program szkoleniowy oparty o wzorce PZPN i Narodowego Modelu Gry oraz najnowocześniejsze metody treningowe m.in. Coerver Coaching. Filozofia jaką wyznaje Akademia, to przede wszystkim wychowanie człowieka, który będzie potrafił odnaleźć się w społeczeństwie, a jego pasją stanie się sport w szerokim rozumieniu tego słowa.
Akademia w tej chwili zatrudnia 13 trenerów, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje na licznych kursach i szkoleniach, a dzięki świadomości podnoszenia swojej wiedzy i kwalifikacji potrafią zaszczepić u dzieci i młodzieży pasję do uprawiania sportu. Efekty funkcjonowania Akademii to stale rosnąca liczba zawodników i zawodniczek, 5 drużyn w rozgrywkach I ligowych (WZPN), zainteresowanie naszymi zawodnikami ze strony Lecha Poznań, oraz Śląska Wrocław. Zawodnicy Akademii są również regularnie powoływani na zgrupowania szkoleniowe Reprezentacji Województwa Wielkopolskiego w swoich rocznikach, uczęszczają do klas sportowych na etapie gimnazjalnym. Choć dziewczyn grających w piłkę w Akademii jest zdecydowanie mniej to jest wśród nich zawodniczka, która jest jednocześnie srebrną medalistką Mistrzostw Polski w kategorii do lat 13 oraz stypendystką Sportową Gminy Czerwonak.
Początek działalności Akademii Piłkarskiej Błękitni Owińska rozpoczął się w 2013 roku w oparciu wcześniej prowadzoną działalność w ramach Gminnego Klubu Sportowego Błękitni Owińska. Klub powstał dzięki poświęceniu i pasji Rodziców kochających sport, którzy zaangażowali się w utworzenie Stowarzyszenia. Z początku swojej działalności Akademia liczyła 6 drużyn i około 150 zawodników, dziś jest to ponad 250 zawodników i zawodniczek w 19 drużynach.

Print Friendly, PDF & Email